UBIQUITI

شرکت یوبیکیوتی(UBIQUITI)

UBIQUITI NETWORKS یک شرکت آمریکایی است که در زمینه فناوری‌های مرتبط با شبکه‌های کامپیوتری فعالیت می‌کند. تجهیزات UBIQUITI محدوده‌ای از کسب و کارهای کوچک و متوسط (Enterprise) تا شرکت‌های ارائه دهنده خدمات (Service Provider) را پشتیبانی می‌کند. محصولات این شرکت، در قالب مجموعه‌ای از تجهیزات و راه‌کارها ارائه می‌شود. چارچوب محصولات UBIQUITI برای شرکت‌های ارائه دهنده خدمات شامل زیرساخت‌های قابل اتکا برای شبکه‌های ثابت بی‌سیم با پهنای باند بالا، سیستم‌های میانی بی‌سیم و راهکارهای مسیریابی است. محصولات شرکت برای کسب و کارهای کوچک و متوسط شامل زیرساخت شبکه‌های بی سیم محلی (WLAN)، نظارت ویدئویی، سوئیچینگ، راهکارهای مسیریابی و ارتباطات ماشین با ماشین است.

تولیدات شرکت UBIQUITI شامل رادیو، آنتن، نرم‌افزار، پروتکل‌های ارتباطی و ابزارهای مدیریتی هستند. همه این تولیدات طراحی شده‌اند تا دستیابی به ارتباطات با پهنای باند بالا را میسر کنند و همچنین قابلیت اتکای بالای داشته باشند.

یوبیکوتی (انگلیسی: Ubiquiti) یک شرکت فناوری آمریکایی است که در سن حوزه، کالیفرنیا، در سال ۲۰۰۳ تأسیس شد. این شرکت اکنون در شهر نیویورک مستقر است، یوبیکوتی ارتباطات داده بی‌سیم و محصولات سیمی را برای شرکت‌ها و خانه‌ها با نام‌های تجاری متعدد تولید و به فروش می‌رساند. در ۱۳ اکتبر ۲۰۱۱، یوبیکوتی عرضه عمومی سهام اولیه خود (IPO) را با ۷٫۰۴ میلیون سهم، به قیمت ۱۵ دلار به ازای هر سهم، انجام داد.

اولین خط تولید یوبیکوتی سری کارت‌های رادیویی مینی PCI “Super Range” بود که پس از آن این شرکت تولید محصولات بی‌سیم دیگر را دنبال کرد. کارت‌های Xtreme Range (XR) این شرکت بر روی باندهای غیر استاندارد IEEE 802.11 کار می‌کردند.

UBIQUITI

شرکت یوبیکیوتی(UBIQUITI) چه کاری انجام میدهد ؟

یوبیکیوتی(UBIQUITI) ارتباطات داده بی سیم و محصولات سیمی برای شرکت ها و خانه ها با نام تجاری متعدد تولید و به فروش می رساند.

شرکت یوبیکیوتی(UBIQUITI) با بیش از 850 کارمند در بیش از 80% کشورهای جهان دارای نماینگی بوده و به خدمات دهی به مشتریان خود می پردازد. محصولات این شرکت از سال 2006 با ورود به بازار ایران به دلیل کیفیت خوب و کارایی مناسب به سرعت جایگاه خود را در میان مصرف کنندگان پیدا کرد.

در ایران محصولات یوبیکیوتی تحت عنوان یو بی ان تی (UBNT) نیز شناخته می شوند.

AirMax خط تولیدی است که به ایجاد پیوندهای نقطه به نقطه (PTP) و نقطه به چند نقطه (PtMP) بین شبکه‌ها اختصاص دارد.AirFiber و UFiber به ترتیب توسط ارائه دهندگان خدمات اینترنت بی‌سیم (WISP) و ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) استفاده می‌شوند.

محصولات نرم‌افزاری

کنترلر UniFi یک بسته نرم‌افزاری است که می‌تواند بر روی سخت‌افزارهای خاص (UniFi Cloudkeys, UniFi Dream Machine) اجرا شود یا می‌تواند بر روی لینوکس، مک یا ویندوز نصب شود. این نرم‌افزار تمام دستگاه‌های متصل (نقاط دسترسی، روترها، سوئیچ‌ها، دوربین‌ها، قفل‌ها) را مدیریت می‌کند و یک نقطه واحد برای پیکربندی و مدیریت فراهم می‌کند.

WiFiman.com یک ابزار تست سرعت اینترنت است که در اکثر محصولات Ubiquiti ادغام شده‌است و همچنین دارای برنامه‌های موبایل و نسخه وب است.

UBIQUITI

محصولات یوبیکیوتی(UBIQUITI)

در حال حاضر شرکت UBIQUITI محصولات خود را در زمینه شبکه، تحت چندین برند با نام‌های مختلف عرضه می‌کند. UBIQUITI بیشتر تمرکز خود را بر روی تولید تجهیزات ارتباط وایرلس قرار داده است. اما سایر تجهیزات شبکه را نیز تولید می‌کند. این شرکت همچنین در زمینه فروش سلول‌های خورشیدی نیز فعال است.

تولیدات شرکت برای دو دسته‌ی کسب و کارهای کوچک و متوسط و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات بیان شده است.

برندهای محصولات UBIQUITI برای شرکت های ارائه دهنده خدمات:

 • airMAX (Base Station/Backhaul/Customer Premise Equipment (CPE)/Bridge)
 • EdgeMAX (Network Routing Platform)
 • airFiber (Point-to-point Wireless Backhaul)
 • sunMAX (Solar Platform)

برندهای محصولات Ubiquiti برای کسب و کارهای کوچک و متوسط:

 • UniFi (WLAN)
 • UniFi Video
 • UniFi Switch
 • UniFi Security Gateway
UBIQUITI

محصولات airMAX

فناوری استفاده شده در airMAX شامل پروتکل‌هایی است که مقدار نویز سیگنال را به حداقل می‌رساند. استفاده از این پروتکل‌ها، موجب می‌گردد شبکه‌هایی که از تجهیزات airMAX استفاده می‌کنند، بسیار قابل اتکا باشند. این شبکه‌ها برای کاربردهای چندرسانه‌ای و داده بسیار مناسب بوده و کارایی بالایی را از خود نشان می‌دهند. سیستم‌های airMAX شرکت Ubiquiti از پروتکل TDMA (Time Division Multiple Access) برای مدیریت ارسال و دریافت داده بر روی شبکه استفاده می‌کنند. فناوری دیگری که در محصولات و راهکارهای airMAX استفاده شده است، فناوری MIMO (multiple input multiple output) است. این فناوری موجب می شود که بتوان از چندین آنتن به عنوان فرستنده و گیرنده استفاده کرد.

UBIQUITI

محصولات EdgeMAX

این محصولات شامل نرم‌افزار و سیستم‌هایی است که برای مسیریابی و سوئیچینگ مورد استفاده قرار می‌گیرند. EdgeMAX متکی به سیستم عامل EdgeOS است.

UBIQUITI

محصولات AirFiber

این محصولات شامل سیستم‌های رادیویی نقطه به نقطه با توان بالا است. محصولات AirFiber از آنتن‌های جدا، یکپارچه و GPS بهره می‌برند که باعث می‌شود هر دو سمت لینک به طور همزمان بسته‌های داده را ارسال کنند.

AirFiber

محصولات sunMAX

sunMAX محصولی end-to-end است که با انرژی خورشید کار کرده و به سادگی نصب می‌شود. در نتیجه زمان استقرار سیستم کاهش می‌یابد.

sunMAX

محصولات UniFi

شرکت Ubiquiti محصولات UniFi را برای کسب و کارهای کوچک و متوسط معرفی کرده است. این محصولات شبکه Wi-Fi مقیاس پذیری را ارائه می‌دهند که شامل سخت افزار Wi-Fi و یک نرم افزار مدیریتی است که به عنوان کنترلر مورد استفاده قرار می‌گیرد. کنترلر UniFi مدیران شبکه WLAN را قادر می‌سازد که به صورت متمرکز شبکه UniFi را تنظیم و مدیریت کنند. چارچوب UniFi قابلیت تشخیص اکسس پوینت‌ها، بروز رسانی firmware دستگاه‌های اکسس پوینت، وضعیت حال حاضر دستگاه‌ها، نقشه، گزینه‌های امنیتی پیشرفته و zero handoff برای گره‌های متحرک را ارائه می‌دهد.

UniFi

محصولات UniFi Video

دوربین‌های تحت شبکه Ubiquiti از یک کابل برای انتقال داده و پاور (PoE) بهره می‌برند. همچنین دوربین‌های تحت شبکه Ubiquiti این قابلیت را دارند که توسط نرم افزار کنترلر مدیریت شوند.

UniFi Video

محصولات UniFi Switch

سوئیچ‌های Ubiquiti کارایی را همراه با سوئیچنگ هوشمند، پشتیبانی از +PoE را برای شبکه‌های کوچک و متوسط فراهم می‌کند.

UniFi Switch

محصولات UniFi Security Gateway

این دسته از محصولات Ubiquiti ویژگی‌های مسیریابی و امنیت را برای برای کسب و کارهای کوچک و متوسط فراهم می‌کند. این محصولات توسط نرم افزار UniFi Controller مدیریت می‌شود. از جمله ویژگی‌های UniFi Security Gateway می‌توان موارد زیر را اشاره کرد:

 • firewall
 • virtual network segments
 • VPN
 • QoS
UniFi Security Gateway

محصولات AmpliFi

شرکت Ubiquiti بر اساس نیازمندی‌های خانه‌های هوشمند، محصولاتی را تحت برند AmpliFi ارائه داده است.

AmpliFi

معرفی چند محصول

UniFi AP-AC-LR اکسس پوینت یوبیکیوتی(UBIQUITI)

اکسس پوینت یوبیکیوتی مدل UniFi AP-AC-LR یک دستگاه اکسس پوینت بیسیم قدرتمند و با عملکرد عالی و از کمپانی یونیفای میباشد که برای کار در محیط های داخلی طراحی و تولید شده است و امکان اتصال +250 کاربر را دارد. برای آشنایی بیشتر با ویژگی های این محصول با ما همراه باشید.

UniFi 6 Lite AP اکسس پوینت یوبیکیوتی(UBIQUITI)

شما با خرید اکسس پوینت یوبیکیوتی مدل UniFi 6 Lite AP همان‌طور که از نامش پیداست به فناوری نسل ششم وای فای (Wi-Fi 6) برای ارائه پوشش وایرلس قوی و گسترده دست پیدا می‌کنید که در تمام محیط‌های شبکه قابل استفاده است. در این اکسس پوینت دوبانده از فرکانس‌های 5 گیگاهرتزی (2×2 MU-MIMO و OFDMA) و 2.4 گیگاهرتزی 2×2 MIMO استفاده شده است که در مجموع بتوان با آن نرخ رادیویی 1.5 گیگابیت بر ثانیه را فراهم کرد. فناوری OFDMA در وای‌فای 6 این اکسس پوینت‌ها، به آن‌ها این اجازه را می‌دهد تا بسته‌های داده با حجم بالاتری را فراهم کنند و همچنین به صورت تاکتیکی داده‌ها را به طور همزمان به چندین دستگاه تحویل دهند و سرعت آپلود و دانلود را بهبود بخشند.

UNIFI UAP-AC-Mesh اکسس پوینت یوبیکیوتی(UBIQUITI)

خرید اکسس پوینت یوبیکیوتی UniFi UAP–AC–Mesh به شما دسترسی به اکسس پوینتی دو بانده با استاندارد وای فای 802.11AC و فناوری 2×2 MIMO را می‌دهد. این دستگاه قابلیت پلاگ‌اندپلی مش Plug & Play Mesh را نیز فراهم می‌کند. فناوری مش (Mesh) اکسس پوینت، آن را برای مناطق بزرگ داخلی یا خارجی مانند پارک با حداقل زیرساخت ایده آل می‌کند. شما با باند 5 گیگاهرتزی در این اکسس پوینت می‌توانید به سرعتی برابر با 867 مگابیت بر ثانیه و برد 183 متر (600 فوت) در استاندارد 802.3af دست یابید.

UniFi U6 Pro اکسس پوینت بی سیم یوبیکیوتی(UBIQUITI)

اکسس پوینت یونیفای یوبیکیوتی UniFi U6 Pro محصولی بی نظیر و خوش ساخت از تولیدات کمپانی بزرگ Ubiquiti می باشد که در سال 2022، پس از ارائه استاندارد 802.11ax یا همان Wifi 6 به بازار عرضه شد . وای فای 6 علاوه بر افزایش سرعت شبکه‌های بیسیم وعده سریع‌تر شدن فرایند اتصال و بهینگی بیشتر را هم می‌دهد. U6 Peo یک نقطه دسترسی دو جریانی Wi-Fi 6 است که با رادیوهای 5 گیگاهرتز (MU-MIMO و OFDMA) و 2.4 گیگاهرتز (MIMO) نرخ رادیویی را تا 4.8 گیگابیت بر ثانیه ارائه می دهد . UniFi6 Pro (U6 Pro) یک نقطه دسترسی WiFi 6 دو بانده با کارایی بالا و ایده آل برای استفاده در خانه و محل کار است. U6 Pro با باندهای 5 گیگاهرتز (4×4 MU-MIMO و OFDMA) و 2.4 گیگاهرتز (2×2 MU-MIMO و OFDMA) قادر به دستیابی به نرخ توان کل تا 5.3 گیگابیت در ثانیه است که به آن اجازه می دهد بیش از 300 مشتری متصل به طور همزمان را پشتیبانی کند. در حالی که یک تجربه بی سیم یکنواخت و قابل اعتماد را در کل شبکه خود حفظ می کنید. همچنین می تواند ترافیک مهمان شما را ایزوله کند تا امنیت و سرعت مطلوب را تضمین کند. U6 Pro همچنین با MIMO کامل 4×4 با کانال های 160 مگاهرتز کار می کند تا لینک های بی سیم با ظرفیت بالا ایجاد کند و انتقال داده ها را سریعتر تسهیل کند. می توان آن را در عرض چند دقیقه راه اندازی کرد و با برنامه UniFi Network به طور کامل مدیریت کرد. اکسس پوینت یونیفای یوبیکیوتی UniFi U6 Pro دارای یک پورت اترنت 10/100/1000 می باشد و از استاندارد های وایرلس 802.11a/b/g/n/ac/ax پشتیبانی می کند که قابلیت کارکرد در دو فرکانس 2.4 و 5.8 GHZ را به صورت همزمان دارا می باشد . U6 Proدارای 2 آنتن 4 , 6 Dbi بوده که توان خروجی برای فرکانس 5.8 معادل 26DBm و برای فرکانس 2.4 معادل 22Dbm تعریف شده است . در این دستگاه نکته ی بسیار مهمی که مد نظر خریداران می باشد این است که ، می توان به صورت همزمان 300 کاربر را به صورت همزمان سرویس دهی نمود . U6 Pro را می توان به سادگی تنظیم و مورد استفاده قرار داد و برای تنظیم این دستگاه می توان از طریق پورت اترنت و یا بلوتوث اقدام نمود . برای سهولت کاربران نرم افزار اندروید و IOS این کمپانی نیز در سایت سازنده موجود می باشد تا بتوان به راحتی در یک محیط بسیار دلپذیر ، اقدام به تنظیمات این محصول نمود.

در این مطلب لاین نت با محصولات با کیفیت و ارزنده شرکت آمریکایی UBIQUITI آشنا شدیم. از اینکه همراه ما بودید صمیمانه متشکریم.

مجموعه لاین نت مرکز توزیع برندهای برتر بازار شبکه ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه